Walne Zgromadzenie
Zapraszamy członków Stowarzyszenia na Walne Zgromadzenie.
24 czerwca o godzina 18:00.
Zapraszamy członków Stowarzyszenia na Walne Zgromadzenie.
24 czerwca o godzina 18:00.
Nasz przyjaciel, lekarz naszego Hospicjum, wolontariusz. Osoba, która zakładała nasze Stowarzyszenie – dr n. med Roman Kuźniewicz – doznał bardzo cięzkich obrażeńw wyniku upadku. Jego życie zostało uratowane, teraz potrzebne wsparcie w powrocie do sprawności.
Z przyjemnością możemy poinformować, że dr Alicja Pigoń-Węgiel została nagrodzona Laurem świętego Kamila. Wyróżnienie im. św. Kamila przyznawane jest osobom, które działają na rzecz miasta i są zaangażowane w działalność charytatywną. Dr Alicja Pigoń-Węgiel jest zasłużonym diabetologiem, która zorganizowała na terenie miasta Zabrze pierwsze domowe hospicjum. Od 1994 roku, a więc od 24 lat sprawuje opiekę w ramach wolontariatu nad…
Niestety z ogromnym żalem zawiadamiamy, wczoraj w Zabrzu Maciejowie doszło do tragedii. Śmiertelnie potrącona została nasza wieloletnia wolontariuszka: dr Alicja Pigoń Węgiel …
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem oraz relacją zdjęciową z obchodów 25-lecia hospicjum. Artykuł dostępny pod adresem https://gliwice.gosc.pl/doc/5567530.25-lat-zabrzanskiego-hospicjum.
Zapraszamy 18 listopada (poniedziałek) o 18:00 na Mszę w intencji zmarłych podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Zabrzu .Mszą będzie odprawiona w Kościele św. Kamila przy ulicy Dubiela.