30 lat działalności Stowarzyszenia
18 maja – 30 lat działalności Stowarzyszenia
Na 13:00 zapraszamy na Mszę świetą pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego w Kościele św. Anny w Zabrzu.
18 maja – 30 lat działalności Stowarzyszenia
Na 13:00 zapraszamy na Mszę świetą pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Iwaneckiego w Kościele św. Anny w Zabrzu.
Zmarł dr Antoni Węgiel, który od początku istnienia Stowarzyszenia, wspierał naszą działalność. Mąż tragicznie zmarłej Naszej lekarki, dr Alicji Pigoń-Węgiel.
Za nami uroczystości jubileuszowe. Mamy nadzieję na dalszy rozwój Stowarzyszenia, aby objąć pomocą wszystkie osoby potrzebujące pomocy.
Gratulujemy drogim Uczestnikom zakończenia półrocznego kursu opieki nad chorym u kresu życia.Odbyło się 10 spotkan – wykłady i warsztaty.Mamy nadzieję utworzyć kolejną edycję kursu w styczniu 2026. Kurs jest bezpłatny i taki będzie już zawsze. Ważne, by dzielić się wiedzą,I doświadczeniem, tym bardziej tak istonym i potrzebnym.
Z przyjemnością możemy poinformować, że dr Alicja Pigoń-Węgiel została nagrodzona Laurem świętego Kamila. Wyróżnienie im. św. Kamila przyznawane jest osobom, które działają na rzecz miasta i są zaangażowane w działalność charytatywną. Dr Alicja Pigoń-Węgiel jest zasłużonym diabetologiem, która zorganizowała na terenie miasta Zabrze pierwsze domowe hospicjum. Od 1994 roku, a więc od 24 lat sprawuje opiekę w ramach wolontariatu nad…